EtnoSpor Kültür Festivalinde TÜRES

EtnoSpor Kültür Festivalinde TÜRES

Etnospor Kültür Festivali kapsamında pek çok spor ve sportif oyun, canlı performanslar eşliğinde izleyici ile buluşacak.

Dünya Etnospor Konfederasyonu, çocukların eğitiminde önemli bir yere sahip olması hasebiyle sportif oyunları da diğer spor dalları kadar önemsiyor. Gerek bedensel gerekse zihinsel becerileri geliştiren mangala, misket, halat, kabak, menekşe, çember ve topaç gibi bu oyunlar geçmişten günümüze önemli bir yere sahiptir. Dünya Etnospor Konfederasyonu bu nedenle bahsi geçen oyunların yanı sıra daha adını saymadığımız pek çok sportif oyunun tanıtımı ve oynanması için zemin hazırladı.

Türkiye ve Kırgızistan cumhuriyetlerinin önderliğinde kurulan ve merkezi Türkiye olan konfederasyon, hem kurumun faaliyetlerini tanıtmak hem de hedeflerini topluma aktarmak adına oldukça kapsamlı bir festivalin hazırlıklarını gerçekleştirdi.

Etnospor Kültür Festivali kapsamında pek çok spor ve sportif oyun, canlı performanslar eşliğinde izleyici ile buluşacak.

İstanbul’da, yaklaşık 30 bin m2’lik bir alanda yapılması planlanan festivalde katılımcıları; sportif faaliyetler, kültürel aktiviteler, konser, mehteran gösterisi gibi çeşitli eğlenceler, Orta Asya-Anadolu mutfağından zengin yiyecek-içecek seçenekleri ile birlikte pek çok etkinliği bir arada yaşayacak.

Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği olarak Etnospor Kültür Festivali’nde Orta Asya-Anadolu mutfağının zengin lezzetlerini üyelerimiz ile birlikte misafirlerimize sunacağız.

11-14 Mayıs tarihlerinde Yenikapı Meydanı  gerçekleştirilecek olan Etnospor Kültür Festivali’ne siz üyelerimiz davetlisiniz.

TÜRES Genel Başkanı

RAMAZAN BİNGÖL

Genel Başkandan

Mutfak ve Yaşam Dergisi

Videolar

Sosyal Medya

Kanun ve Yönetmelikler

dokuman-ikonDernekler Kanunu
tarim-ikonTarım Kanunu
saglik-ikonSağlık Gıda Platformu
gida-ikonDernek Yönetmeliği