Genel Başkanımızdan Açıklama

Genel Başkanımızdan Açıklama

Restoranlarımız, lokantalarımız ve cafelerimiz her zaman olduğu gibi faaliyete devam edecek.

Ülkemizin ve İstanbulumuzun en güzide caddelerinden biri olan İstiklal Caddesinde canlı bombayla yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyor, lanetliyor; hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dilerken, tüm yaralılarımıza acil şifalar, yakınlarına da sabırlar temenni ediyoruz.

İstanbul’un kalbi İstiklal Caddesinde, 19 Mart Cumartesi günü sivil insanlara yapılan menfur saldırı bizlere bir kez daha terörün çirkin yüzünü gösterirken, diğer yandan milletimizin huzurunu bozarak, ülkemizin istikrarlı yükselişini engelleyerek, ekonomik güven ortamını zedeleyerek terörü hakim kılmaya çalışma gayretlerini göstermektedir.

İstedikleri Olmayacak…
Adı her ne olursa olsun bu maksatla ülkemizi, Dünya Başkenti İstanbulumuzu terörize etmeye çalışan terör gurupları istiyor ki; ortalığa kaos hakim olsun, insanlar evlerinden çıkamasın, aileleriyle ve arkadaş guruplarıyla caddelerde gezmesin, alışveriş yaparak ihtiyaçlarını gidermesin, güne iyi başlamak için cafe’de bir kahve içmesin, günün yorgunluğu atmak için arkadaşları, eşi veya dostlarıyla bir restoranda yemek yemesin, günlük plan ve programlarını terör gerekçesiyle ertelesin veya yapamasın. Terör gurupları istiyor ki; turizmde yıldızı gittikçe parlayan ülkemiz ve özellikle İstanbulumuz gözde şehirler, gözde ülkeler listesinde olmasın, milyonlarca turist bu topraklara ayak basmasın.

Hasılı, onların ne istediğini çok iyi biliyoruz. Bütün bu şer gayretlerine karşılık bizim de söyleyeceklerimiz var…

Acımızı Kalbimize Gömerek Hayata Devam Ediyoruz…
Cennet vatanımızda kaos hakim olmayacak, boyun eğmeyeceğiz. 77 milyonluk ülkemiz tek nefes olacak, tek yürek çarpacak ve teröre geçit vermeyeceğiz. Teröre geçit vermemek adına bizler, 13 Mart’ta Kızılay’da, 19 Mart’ta İstiklal Cadde’sinde hayatını kaybedenlerin acısını yüreğimizde taşırken her sabah olduğu gibi işlerimize gideceğiz; eşimiz, dostumuz ve arkadaşlarımızla cadde ve meydanlarda gündelik yaşantımıza devam edeceğiz. Terör gerekçesiyle hiçbir planımızı ve programımızı bozmayacağız.

Ekonomiyi Ayakta Tutacağız…
Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği olarak, canlı bomba olarak masum insanların canlarını almaya kasteden teröristlere karşın, adeta canlı siperler olarak sokaklarda, caddelerde hayatı olması gerektiği gibi sürdürürken; restoranlarımızın, lokantalarımızın, cafelerimizin kepenklerini milli birlik ve beraberliğimizin daim ve kaim olması bilinciyle açacak, işletmelerimize gelen yerli ve yabancı misafirlerimizi evlerimizde ağırlıyormuş gibi karşılamaya devam edecek ve ekonomik hayatı canlı tutacağız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TÜRES Genel Başkanı
Ramazan BİNGÖL

Genel Başkandan

Mutfak ve Yaşam Dergisi

Videolar

Sosyal Medya

Kanun ve Yönetmelikler

dokuman-ikonDernekler Kanunu
tarim-ikonTarım Kanunu
saglik-ikonSağlık Gıda Platformu
gida-ikonDernek Yönetmeliği