TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl’den Uluslararası Lezzet İstanbul Festivali’ne Davet!

TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl’den Uluslararası Lezzet İstanbul Festivali’ne Davet!

.

Sevgili Lezzet Dostumuz,

Mutfak kültürü söz konusu olduğunda, “lezzet imparatorluğu” olarak tanımlanabilecek
Osmanlı ve öncelikli olarak İstanbul mutfağı, bu coğrafyaya tam anlamıyla bir hazine bırakmıştır. Türkiye ve Anadolu mutfağıyla birlikte İstanbul’un tüm dünya için merkez konumda olması, sadece uluslararası gastronomi dünyası ve lezzet meraklılarını değil; yemek yemeyi seven ve farklı lezzetleri tatmak isteyen herkesi etkilemektedir.

Sahip olduğumuz mirasımızın izinde, lezzet imparatorluğunun kalbi olan İstanbul’da, “medeniyet” ilkesiyle tüm dünyaya sahip olduğumuz lezzetleri anlatmak ve dikkat çekmek amacıyla yola çıktık. Bu kapsamda Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (Türes) önderliğinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Uluslararası Lezzet İstanbul Festivali’ni gerçekleştiriyoruz.

Festivalde çocuklar, gençler ve her yaştan misafirler ile ulusal ve uluslararası profesyonel katılımcılara yönelik atölye programları, tadım deneyimleri, Anadolu ve Türkiye mutfak medeniyetine yönelik alışveriş imkanı, kültür – sanat – müzik programları, çocuk programları, paneller, sosyal sorumluluk projeleri düzenlenecek; İstanbul ve Anadolu’nun yemek kültürü ve tarihi misafirlere sunulacak.

Bu vesile ile festivali sürdürülebilir yapmak, Türes olarak ileriye taşımak ve lezzet imparatorluğunu birlikte yaşamak için sizleri de aramızda görmek bizleri mutlu edecektir.

Saygılarımla,
Ramazan Bingöl
Türes Genel Başkanı

 

Yer: Yenikapı Sahili Etkinlik Alanı

Tüm Sorularınız İçin İletişim Bilgilerimiz: Uluslararası Lezzet İstanbul Festival Ekibi     info@lezzetistanbulfest.com

 

 

 

 

Genel Başkandan

Mutfak ve Yaşam Dergisi

Videolar

Sosyal Medya

Kanun ve Yönetmelikler

dokuman-ikonDernekler Kanunu
tarim-ikonTarım Kanunu
saglik-ikonSağlık Gıda Platformu
gida-ikonDernek Yönetmeliği