TÜRES, Ülke Sınırlarını Aşıyor!

TÜRES, Ülke Sınırlarını Aşıyor!

Yurt Dışındaki İlk Şube Başkanımız Hollanda Şube Başkanı Erdoğan Yüce Oldu…

Yurt Dışındaki İlk Şube Başkanımız Hollanda Şube Başkanı Erdoğan Yüce Oldu…

Yönetim Kurulu toplantımızda alınan karar gereği, ulusal ve uluslararası alanda teşkilatlanma çalışmalarına hız veren derneğimiz, yeni dönemde beşinci şube çalışmasını Hollanda’da tamamladı. Gerek yurt içi, gerekse yurt dışından gelen yoğun talepleri titiz çalışmalarla değerlendiren TÜRES’in Hollanda Şube Başkanı Erdoğan Yüce oldu. Bu vesileyle Hollanda Şube Başkanımız Erdoğan Yüce’ye başarılar dilerken, tüm TÜRES ailesine hayırlı olmasını temenni ederiz.

Erdoğan Yüce’yi Tanıyalım

1974 yılında Karaman’da doğan Erdoğan Yüce, 15 yaşında Hollanda’ya göç etti. 1993 yılına kadar farklı restoranlarda çeşitli görevlerde çalıştı ve 1993 yılında girişimcilik hayatı başladı. 1999 yılında ise Hollanda’da alkolsüz restoran konsepti hayaliyle Meram restoranı açtı. Yıllar içinde sadece Hollanda’da değil Avrupa’da da Türk yemek kültürünün değişiminde büyük rol oynayan Meram’ı, Avrupa’nın en başarılı restoran zincirlerinden biri yapmayı başarmıştır. Bunun yanısıra yeni konsept olan MBurger’i hayata geçirmektedir. Bir çok sivil toplum derneklerinde görev yapmıştır. Meram dostları derneğini kurarak sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol oynamış ve bir çok girişimciye örnek olmuştur.

Restaurant Meram’ı Tanıyalım
Türk mutfağının geleneksel tatlarını Akdeniz mutfağının özgün lezzetleriyle birleştiren Meram, 1999 yılında Doğu Amsterdam’da Erdoğan Yüce tarafından kuruldu. Aileler için alkolsüz Türk Restoranı olarak temellerini atan Meram konsepti, bu özgün yaklaşımla Amsterdam’da her milletten ziyaretçinin ilgisini çekti. Restoran Meram Amsterdam’da 6, Rotterdam’da 2 şubesi ile hızla büyümeye devam ediyor. Yeni Burger konsepti MBurger ile 2016 yılının sonunda 11 şubesi ile hizmet vermesi bekleniyor.

Meram Restoran, Türk Mutfağının lezzetlerine tutkuyla bağlı bir ekip, bir ailedir. Meram Anadolu’nun dünyaca bilinen misafirperverliği, sadece taze malzemelerle hazırladığı yemekleri, işini sevgi ve tutkuyla yapan ekibin hüneriyle oluşturulan özgün tariflerinin yanısıra sıcak ve eğlenceli atmosferiyle de Amsterdam ve Rotterdam’da misafirlerini ağırlıyor.

http://meram.nl

Genel Başkandan

Mutfak ve Yaşam Dergisi

Videolar

Sosyal Medya

Kanun ve Yönetmelikler

dokuman-ikonDernekler Kanunu
tarim-ikonTarım Kanunu
saglik-ikonSağlık Gıda Platformu
gida-ikonDernek Yönetmeliği