TÜRES’ten Anadolu’ya Çıkartma

TÜRES’ten Anadolu’ya Çıkartma

TÜres olarak ilk temsilciliğimizi, kirazı ve kaysısı kadar damaklarda bıraktığı lezzetli yemekleri ile ünlü, Anadolu’nun merkezinde Malatya’da açtık… 26-05-2015 tarihinde Malatya’nın en ünlü restoranlarından ve şu anda dördüncü kuşağı çalışan, Malatya’da üç farklı işletmesi ile (Hacı Baba Et Lokantası, Kervansaray Restoran ve Malatya Sofrası Havuzbaşı Tesisleri) Malatya’lıların damağına lezzet çalan, Hacı Baba Et Lokantasının İşletmecisi,

TÜres olarak ilk temsilciliğimizi, kirazı ve kaysısı kadar damaklarda bıraktığı lezzetli yemekleri ile ünlü, Anadolu’nun merkezinde Malatya’da açtık…

26-05-2015 tarihinde Malatya’nın en ünlü restoranlarından ve şu anda dördüncü kuşağı çalışan, Malatya’da üç farklı işletmesi ile (Hacı Baba Et Lokantası, Kervansaray Restoran ve Malatya Sofrası Havuzbaşı Tesisleri) Malatya’lıların damağına lezzet çalan, Hacı Baba Et Lokantasının İşletmecisi, geçmiş dönemlerde Türes Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Sn. Mehmet Zeki SAYGI adına açıldı.

Malatya merkezde Halfetin sokakta bulunan ve tüm Malatya’lılar tarafından bilinen Hacı Baba Et lokantasındaki ‘Malatya Temsilciliği’ açılışımız için 26 Mayıs Salı günü Başkanımız Ali TATLIDİL, Başkan Vekilimiz Abdullah KORUN, Başkan Yardımcımız Murad Fehmi BOZANOĞLU, Kurucu Başkanımız Ramazan BİNGÖL, Genel Sekreterimiz Mevlüt ŞİMŞEK, Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Ünal DÖLEK, Yaşar SEKİZKARDEŞ, Ömerel Faruk ŞARK, Üyelerimiz; İsmet ÖZÇELİK, Refik KASAK, Fatih Ahmet ARSLAN ve Süleyman SARIHAN’ın katıldığı kalabalık bir heyet ile havayolu ile Malatya’ya gidildi. Ekibimizi havalimanında karşılayan Malatya Temsilcimiz Zeki bey, ilk olarak Malatya Sofrası Havuzbaşı tesislerinde kahvaltı ikramında bulundu. Kahvaltıdan sonra Malatya’nın yemyeşil mesire ve uğrak alanlarını, Ulu camii, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayını, Battalgazi İlçesi ve eski Malatya’yı, birbirinden enfes lezzetlerin bulunduğu tavacıları ve Şıra çarşısını ekip olarak ziyaret ederek, bir kültür haline gelen birbirinden enfes lezzetlerin yapıldığı yerleri ve yapılışını görerek kısada olsa Malatya’yı tanıyarak büyük keyif aldık.

Saat 17:30’da başlayan ve açılışı Malatya Valisi Sn. Süleyman KAMÇI tarafından yapılan açılış törenimize, İstanbul’dan gelen açılış heyeti, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Hasan Hüseyin ERKOÇ, Malatya Lokantacılar Odası Başkanı Sn. Zeki TUNA, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sn. Şevket KESKİN, çeşitli Oda Başkanı ve Genel Sekreterleri ve çevre esnafı katıldı.

Açılış sonrası toplu geçilen yemek öncesi Başkanımız Ali TATLIDİL, Türes hakkında kuruluşumuzdan itibaren geçmiş 11 yıllık dönemimize dair çalışmalarımız, yaptıklarımız, Üye yapımız ve hedeflerimiz hakkında tüm katılımcı ve misafirlere kısa bir bilgi verdiği konuşmasında, Temsilcilik açmaktaki amacımıza ve önemine değindi. Özellikle Malatya’da temsilcilik açmaktaki amacımızın; ‘Malatya ve Malatya halkının kooparatifleşmek, dernekleşmek ve sivil toplum kuruluşları konusunda deneyimlerinin, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etme kabiliyetinin çok gelişmiş olmasının etkili olduğunu ve Temsilcimiz Zeki SAYGI’nın Derneğimizde bulunduğu görevler itibari ile Derneğimizi tanımışlığı, çalışkanlığı, vizyonu ve sıcakkanlılığı ile birçok sektör temsilcimizi Malatya’da Türes çatısı altında bir araya getirebileceği inancı ve sadece Derneğimizin yeni Üyelere değil, sektör temsilcilerinin de daha iyi seviyeye çıkabilmek, sorunları çözebilmek ve yeni alışkanlıklar sebebi ile kültürel lezzetlerin yok olmaması amacı ile bir çatı altında olunması gerektiğini düşünüyor olmaları ve Türes’in yeme içme sektöründe Türkiye’de bu bağlamda ve bu kapsamda tek çatı Dernek olmasından dolayı, böyle bir sorumluluktan kaçınılamayacağı için Anadolu’da ile olarak Malatya ile başladığımızı, bu yolda planladığımız diğer ilerlerde de kısmetse bir yıl içerisinde beş temsilciliğe ulaşacağımız belirtti’.

Başkanımız Ali TATLIDİL’in konuşmasından sonra tüm katılımcı ve davetliler tanışma ve çalışmalarını anlattıkları yemeğin ardından Başkanımız Ali TATLIDİL ve Başkan Vekilimiz Abdullah KORUN tarından Malatya Valisi Süleyman KAMÇI’ya İstanbul ve Türes hatırası hediye takdim edilmesinin ardında Malatya Temsilcimiz Zeki SAYGI’ya Malatya Temsilciliği beratının ve plaketinin verilmesi ile tören sona erdi.

Genel Başkandan

Mutfak ve Yaşam Dergisi

Videolar

Sosyal Medya

Kanun ve Yönetmelikler

dokuman-ikonDernekler Kanunu
tarim-ikonTarım Kanunu
saglik-ikonSağlık Gıda Platformu
gida-ikonDernek Yönetmeliği