Uluslararası Lezzet İstanbul Festivali Başladı!

Uluslararası Lezzet İstanbul Festivali Başladı!

Uluslararası Lezzet Festivali’nin ilk günü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Sayın Necmettin Bilal Erdoğan, İstanbul Valisi Vasıf Şahin'in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Gastronomi kenti İstanbul’un Lezzet Festivali Başladı…

Uluslararası Lezzet Festivali’nin ilk günü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Sayın Necmettin Bilal Erdoğan, İstanbul Valisi Vasıf Şahin, Esenler Belediye Başkanı N. Tevfik Göksu, Bayrampaşa İlçe Belediye Başkanı Atilla Aydıner, Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Medeniyet Üniversitesi Rektörü M. İhsan Karaman ve festivalin öncülüğünü üstlenen TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl’ün katılımıyla gerçekleştirildi. Katılımcılara seslendiği konuşmasında Erdoğan, Tük mutfağının dünya mutfakları sıralamasında zenginlik açısından ilk üç ülkeden birisi olduğuna vurgu yaptı ve bu kadim sofra geleneğinin korunması ve sürdürülmesi noktasında herkesin önemli sorumluluk üstlendiğini dile getirdi.

Açılış töreninin ardından Gürkan Şef’in Lezzet Show’u ile renklenen festivalin ilk gün konukları “Padişahların En Sevdiği Yemekler” atölye çalışmasıyla Ömür Akkor ve ‘’Geleneksele Modern Yorumlar’’ sunumuyla Şef Muhsin Ertürk & Şef Alican Gürbüz’dü. Tüm gün tadım etkinliklerinin festivale şenlik havası kattığı alanda Eyüp Belediyesi ve Zahir Kafe Down Sendromlu Çocuklar ile “Turkish Donut Yapımı” atölyesi gerçekleştirdi.

 

Genel Başkandan

Mutfak ve Yaşam Dergisi

Videolar

Sosyal Medya

Kanun ve Yönetmelikler

dokuman-ikonDernekler Kanunu
tarim-ikonTarım Kanunu
saglik-ikonSağlık Gıda Platformu
gida-ikonDernek Yönetmeliği