EDT Expo 2016 Kapılarını Açtı

Genel Başkanımız Ramazan Bingöl'ün de katıldığı ve ETUDER'in organize ettiği ev dışı üretim sektörüne farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlayan '4.EDT Expo 2016 Fuarı' start aldı

Ev dışı tüketim sektörüne farklı bir bakış açısı getirmek ve sektör bilincini artırmak amacıyla düzenlenen “EDT Expo 2016 – Ev Dışı Tüketim-Gıda Ürünleri, Sarf Malzemeleri, Ekipmanları Üreticileri ve Tedarikçileri Fuarı” kapılarını açtı.

Ev dışında vakit geçirilen mekanların ulaşılabilirliğinin artmasıyla birlikte değişen tüketim alışkanlıkları sayesinde artan talepler Ev Dışı Tüketim sektörünün genişlemesine yol açmıştır. Son 12 senede Türkiye’de 17 milyar € pazar hacmine ulaşan bu büyük sektörün en kapsamlı buluşmasına EDT EXPO 4. kez ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Restoran, otel işletmeleri ve yiyecek-içecek sektörünün Türkiye’deki en kapsamlı buluşması haline gelen EDT Expo, 23-26 Mart 2016 tarihleri arasında ETÜDER işbirliğiyle, CNR Holding bünyesindeki İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilerek, CNR Expo Yeşilköy’de gerçekleştirilecek ve sektörün dinamiklerini belirleyen markaların tümünü tek bir platformda toplayan EDT Expo 2016 Fuarı 4 gün boyunca ziyaretçilere açık olacak.
50 milyar TL pazar büyüklüğüne ulaşan sektörde, firmaların katılım talebine yanıt verebilmek amacıyla hedefimiz 2016 yılında fuarı 60 bin metre kare alanda düzenlemektir.

Fuarın geçmiş yıllardaki başarısı hem ziyaretçi hem de  katılımcının algısını oldukça artırmış ve bu yıl tanıtım çalışmalarına çok daha fazla kaynak ayırılmasını sağlamıştır. IIB’in verdiği destek ile EDT EXPO 2016’yi 50’nin üzerinde ülkeden alım grubunun ziyaret etmesi bekleniyor. Yurt içinden ve yurt dışından 65 bin profesyonelin katılımcı firmalarla iş teması kurması hedefleniyor.

Sektörün nabzını yakından tutan kişilerden kurulu EDT EXPO Fuar Komitesi, fuarın yurt dışı tanıtım, katılımcı ve ziyaretçi çalışmaları için belirlenen öncelikli hedef bölgelerini Rusya, Belarus, Bulgaristan, Iran, Irak, Mısır, Libya, Bahreyn, BAE, Katar, SuudiArabistan, Sudan, Kuveyt, Cezayir, Tunus, Fas, İtalya, İspanya, Portekiz, Yunanistan, Almanya, Belçika, Fransa, İngiltere, Polonya, Romanya, Makedonya, KKTC, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan ve Malezya’nın da aralarında yer aldığı ülkeler oluşturuyor.

Genel Başkandan

Mutfak ve Yaşam Dergisi

Videolar

Sosyal Medya

Kanun ve Yönetmelikler

dokuman-ikonDernekler Kanunu
tarim-ikonTarım Kanunu
saglik-ikonSağlık Gıda Platformu
gida-ikonDernek Yönetmeliği