TÜRES İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Okulu’na Eğitim ve Uygulama Mutfağı Açtı!

TÜRES İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Okulu’na Eğitim ve Uygulama Mutfağı Açtı!

.

TÜM Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) İstanbul Medeniyet Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Okulu’na Eğitim ve Uygulama Mutfağı hazırladı. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde gerçekleşen açılışa İstanbul Medeniyet Üniversitesi Turizm Fakültesi Rektörü Sn. Prof. Dr. İhsan Karaman, TÜRES Genel Başkanı Sn. Ramazan Bingöl, Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Sn. Gürkan Boztepe TÜRES Yönetim Kurulu ve pek çok önemli isim katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Turizm Fakültesi Rektörü Sn. Prof. Dr. İhsan Karaman:

“Bu mutfağın hazırlanması için bundan 14 ay önce TÜRES ile bir iş birlikteliği protokolü imzaladık. Bu protokolün sadece kağıt üzerinde kalmamış olması ve bugün gelinen noktada mutfağımızın eğitime hazır olması bizleri çok mutlu etmiştir. Bu çalışmada emeği geçen başta TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl olmak üzere TÜRES ailesine ve üniversitemizde bu işe emek vermiş tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bu mutfakta gastronomi sektörüne önemli neferler yetiştireceğimiz inancını taşıyor milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Açılışta bu mutfağın hazırlanmasının önemli mimarlarından olan TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl de bir konuşma yaptı. Konuşmasına üniversiteli gençlerimizin %80’inin arzu ettiği bölümü okuyamadığı ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünde öğrenim gören gençlerimizin çok şanslı olduklarını vurgulayan Bingöl konuşmasına şöyle devam etti:

“Bizin en önemli hedefimiz Türk Mutfağının Dünya da hak ettiği değeri elde etmesini sağlamaktır. Sizi geleceğe taşıyacak yegane değer kültürdür. Bizler de geçmişten gelen Türk Mutfak Kültürümüzü gelecek nesillere aktarabilme motivasyonu ile çalışmalar yürütmekteyiz. Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz mutfağımızın da katkıları ile önümüzdeki 5-6 senelik süre zarfında dünyanın en iyi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Okulları arasında olacağı inancını taşımaktayım. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım.”

Konuşmacılar arasında bu mutfağın açılışında sponsor olan ÖZTİRYAKİLER Genel Müdürü Yüksel Yalçın, Alpedo Dondurma Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu ve Meram Restoran(Hollanda) Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Erdoğan Yüce’de vardı. Katkılarından dolayı sponsorlara plaket takdim edildi ve mutfağın kurdele kesme töreni gerçekleştirildi.

Program sonrası Merhaba Pastanelerinin birbirinden çeşit lezzetlerinin ikram edildiği organizasyona Alpedo Dondurma Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu’nun yapmış olduğu dondurma şovu damga vurdu.

 

Genel Başkandan

Mutfak ve Yaşam Dergisi

Videolar

Sosyal Medya

Kanun ve Yönetmelikler

dokuman-ikonDernekler Kanunu
tarim-ikonTarım Kanunu
saglik-ikonSağlık Gıda Platformu
gida-ikonDernek Yönetmeliği