Başkanın Mesajı

SEKTÖRÜMÜZÜN SORUNLARI İÇİN ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ

Bir grup arkadaşımızla birlikte 2004 yılında kurduğumuz TÜRES bugün 10 binlerce noktada temsil edilen bir STK haline geldi. Bundan dolayı destek veren öncelikle üyelerimize sonra da sektörümüzün bütün bileşenlerine teşekkür etmek istiyorum.

TÜRES olarak amacımız Türk mutfağını tanıtmak, sektörel sorunları çözmek, turizmi canlandırmak, toplumun sağlıklı beslenmesine katkı sağlamak ve Türk mutfak dünyasına ahilik penceresinden bakarak bu köklü kültürü tanıtmak, yaşatmak ve ileriki nesillere taşımaktır.

Bu çerçevede çok sayıda proje geliştirip, sektörümüzün sorunlarına çözümler getirdik. Örnek vermek gerekirse; KDV oranları ve yemek çeklerindeki yüksek komisyon oranlarının aşağı çekilmesine öncülük ederken bir yandan da mutfağımızın kalitesini iyileştirip arttırdık ve dünya nezdinde hak ettiği yeri almasına katkı sağladık.

Ayrıca sektörün nabzını tutan derneğimiz ülkemizdeki en önemli sorunlardan biri olan personel ihtiyacına da çözüm odaklı yaklaşarak, Medeniyet Üniversitesi Gastronomi Bölümü ve İSMEK ile imzaladığı protokoller ve verdiği sponsorluk desteğiyle hem sektörümüzün ihtiyacı olan nitelikli iş gücünü temin ediyor, hem de meslek sahibi olmayan gençlerimiz için altın değerinde fırsatlar sunuyor.

Hergün büyüyerek gelişen ve Türkiye'deki en önemli STK'lar arasında bulunan TÜRES hem sektörümüzün sorunlarına el atmaya devam edecek hem de kadim mutfak kültürümüzü çağa uyarlayıp tanıtmaya devam edecektir.

Ramazan Bingöl
TÜRES Genel Başkanı