Güncel

TÜRES Derneği Basın Duyurusu

TÜRES Derneği Basın Duyurusu
11 Aralık 2018, Salı

TÜRES Derneği Basın Duyurusu

TÜRES olarak son günlerde yaşadığımız, ülkemizin ekonomisine ciddi zararlar vermeyi amaçlayan provokatif gelişmeleri şiddetle kınıyoruz. Ülkemizin tarih boyunca yaşadığı benzer durumlar, 15 Temmuz sürecinden sonra artarak sürmektedir. Siyasi, askeri vb şekillerde tüm yolları deneyenler şimdi de ellerinden son kozu oynamaktadırlar. Hiç bir ekonomik realite ile bağdaşmayan, tamamen ülkemizi hedef almış olduğu çok açık olan bu

TÜRES olarak son günlerde yaşadığımız, ülkemizin ekonomisine ciddi zararlar vermeyi amaçlayan provokatif gelişmeleri şiddetle kınıyoruz.
Ülkemizin tarih boyunca yaşadığı benzer durumlar, 15 Temmuz sürecinden sonra artarak sürmektedir. Siyasi, askeri vb şekillerde tüm yolları deneyenler şimdi de ellerinden son kozu oynamaktadırlar.
Hiç bir ekonomik realite ile bağdaşmayan, tamamen ülkemizi hedef almış olduğu çok açık olan bu ekonomik saldırı sürecini de birlikte alt edebiliriz.
Bu ülkenin topraklarının her santimi vatanı uğruna geri adam atmayan, canını seve seve toprağa akıtmış atalarımızın kanı ile sulanmıştır. Bu gün ekonomik saldırılara karşı da sürdüreceğimiz mücadele de aynı şekilde kutsaldır ve anlamlıdır.
TÜRES olarak tüm üyelerimiz ile birlikte bu şuur ve bilinç içinde mücadele etmeye hazırız. Ülkemizin, halkımızın ve hükumetimizin yanındayız. Hep birlikte bu günleri de başarıyla aşacağımıza, güzel günlerin ülkemizin ufkundan doğacağına eminiz.
Saygılarımızla kamuoyuna duyururuz.

Ramazan Bingöl
TÜRES Genel Başkanı