Güncel

TÜRES'ten Deprem Bölgesi'nde sıcak yemek ve çorba

TÜRES'ten Deprem Bölgesi'nde sıcak yemek ve çorba
10 Mart 2023, Cuma

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES), Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde bugüne kadar 100 binlerce kişilik sıcak yemek, çorba, çay ve su dağıtımı yaparken, faaliyetlerini ara vermeden sürdürüyor.

TÜRES'ten yapılan açıklamaya göre, deprem bölgesinde bulunan şube başkanlarıyla birlikte çalışma yürüten dernek, ilk gün başlattığı yardım çalışmalarına devam ediyor.

Depremden etkilenen illerin hepsinde sıcak yemek, çorba, çay ve su dağıtım merkezleri kuran TÜRES, bugüne kadar 100 binlerce kişilik ikramda bulundu. Dernek, faaliyetlerini ara vermeden sürdürecek.

TÜRES Yönetim Kurulu, şube başkanları ve üyeleri de ilk günden bu yana önemli miktarda maddi destek verirken, sıcak yemek ikramının yanı sıra bölgede kumanya, kandil simidi, çocuklar için çikolata ve bisküvi gibi destekler de sunuldu. Afet bölgesine şu ana kadar tırlarla çok sayıda gıda malzemesi de sevk edildi.

Açıklamada konuya ilişkin görüşleri yer alan TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl, depremin ilk anından itibaren sıcak çorba ile afet bölgesinde aktif rol aldıklarını belirterek, "10 ilin hepsinde de vatandaşlarımızın yanında olduk ve yaralarını sarmaya çalıştık. Tüm üyelerimize ve hayırseverlere TÜRES aracılığıyla afet bölgesine destek verdikleri için teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.